Rok temu.

przez , 22.lip.2012, w Bez kategorii

Długo nie pisałam. Nie miałam chęci, czasami odwagi, pomysłów i słów. Dzisiaj je znalazłam. Jadąc samochodem, uświadomiłam sobie, że muszę coś napisać, bo trochę się tego ostatnio nagromadziło. Nie wiedziałam jednak, jak to wszystko ubrać w ładne słowa. Aczkolwiek szybko zdałam sobie sprawę, że nie potrzeba kwiecistej mowy i egzaltowanych słów, by wyrazić swoje uczucia. 

Zacznę od tego, że mam cholerną pamięć do dat- wiem wszystko, co, gdzie i jak się stało. Podobno to całkiem niezła sprawa. W moim odczuciu, to nic nadzwyczajnego, wręcz przeciwnie- pozwala mi na przeniesienie się do czasu, kiedy było mi źle. Potem rozmyślam i analizuję, całkiem niepotrzebnie. 
Rok temu przeżyłam swoje rozstanie z pierwszą, prawdziwą miłością. Nie, nie będę nikogo i niczego oceniać. To już przeszłość, to już minęło. Cholernie jestem wdzięczna losowi za to, co otrzymałam przez ten okres czasu. Przepłakałam kilkadziesiąt nocy, otworzyłam szerzej oczy, zyskałam ważne dla mnie osoby, utraciłam te, które wcale nie okazały się być szczególnie ważne i- co najważniejsze- wiele się nauczyłam. 
Od roku jestem sama. Twierdziłam, że nikogo nie potrzebuję, że potrafię poradzić sobie sama. I tak było, ale teraz czuję się jakby pusta, jakby trochę stłamszona i lekko bezwartościowa, samotna- mimo, że mam wielu przyjaciół i znajomych. Samotność to moja największa obawa i zarazem przekleństwo. Najgorzej jest czuć się samotnym w tłumie ludzi. Do całkowitej samotności można się przyzwyczaić. Wśród ludzi czujesz się zagubiony, a kiedy jesteś sam, jak palec, wiesz, że tego chcesz i wybrałeś to celowo. 
Niczego nie będę robić na siłę, bo to zwyczajnie do mnie nie pasuje. Ale… chciałabym mieć kogoś, do kogo mogę się przytulić, pójść do kina, na spacer, kogoś, kto będzie ze mną oglądał horrory, kto potrzyma mnie za rękę, obdarzy ciepłym spojrzeniem i przywracającym wiarę w ludzi uśmiechem. Skoro zamknęłam tak długo trwający dla mnie etap, czas stworzyć coś nowego. Czas na zmiany.

Nigdy nie zapomnę o siedemnastym lipca, siedemnastym marca, ósmym lutym, dwudziestym siódmym grudnia. 

2 Comments for this entry

  • Hania

    Też kiedyś pisałam tak jak Ty. Że czuję się samotna, że w sumie mogę zawdzięczać to tylko i wyłącznie sobie, że to mój wybór, bo ludzie są źli, bo przychodzą jak tylko czegoś ode mnie oczekują etc. I że potrzebuję tylko jednej osoby, która tak naprawdę by się mną zajęła, zaopiekowała, wzbudziła we mnie szeroki uśmiech, dała ciepło, robiła ze mną wszystko i cieszyła się, że spędza ze mną czas. Kogoś kto chciałby szczęścia tak mocno jak ja jego. Chciałam kogoś kto mógłby za mną skoczyć w ogień a jakby mi się coś stało – znalazł i zabił skurwysyna, który mi coś zrobił.Myślałam, że to opis ideału, że nigdy nie znajdę kogoś takiego, że takie coś to tylko w filmach. I nie wierzyłam w słowa, że to stanie się przypadkiem jak kogoś takiego znajdę. A tak się właśnie stało. Robiłam rzeczy, które robiłam na co dzień, a znalazłam niesamowite Szczęście, które na dodatek nie wyobraża sobie już życia beze mnie, bo to ja byłam jego brakującym ogniwem.Trzymam kciuki, żeby kolejny cudowny etap w Twoim życiu już wkrótce nadszedł :-) Powodzenia

    • AgaT

      Podobno ideały nie istnieją. Ale jeśli znajdziesz kogoś, kogo szczerze kochasz- to jest Twój ideał i nikt inny tego nie zrozumie. To wszystko dzieje się właśnie w najmniej oczekiwanym momencie : ) cieszę się, że już to znalazłaś : ) dziękuję bardzo! : )))))

Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...